Termoventilátory ku kachliam - módny hit či účelový pomocník ?

Autor: Miroslav Tuchyňa | 4.1.2018 o 23:01 | (upravené 5.1.2018 o 19:53) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  1601x

Termoventilátory, alebo ventilátory bez potreby elektrického zdroja, tak ako iné top výstrelky techniky sa objavili v špecializovaných predajniach krbov pre podporu cirkulácie vzduchu. Sú to hračky, alebo ozajstná efektívna pomoc?

Ecofan - overený model kvalitného ventilátora pre cirkuláciu vzduchu na kanadskej peci Blaze King - Briarwood II.Ecofan - overený model kvalitného ventilátora pre cirkuláciu vzduchu na kanadskej peci Blaze King - Briarwood II. (Krby TUMA)

 

Termoventilátory majú mimoriadnu výhodu, nakoľko nevyžadujú elektrickú prípojku ani žiadnu batériu. Táto vlastnosť im umožňuje umiestnenie na rozohriatej platni pece bez toho aby došlo k poškodeniu elektrickej prípojky či nabíjacej batérie. Napriek tejto vlastnosti termoventilátory sú zariadenia, ktoré sa môžu veľmi ľahko pri nevhodnej manipulácii poškodiť a znefunkčniť. Správny výber vhodného ventilátora vám vysvetlíme a poradíme v špecializovaných predajniach pre krby a kachle.

Efektívnosť samotného ventilátora je podmienená vhodným výberom. Ventilátory sú určené pre rôzne štartovacie teploty a majú tiež svoj tepelný strop. Dôležitá je drsnosť povrchu i bod umiestnenia. Optimalizácia výkonu určuje budúcu efektívnosť cirkulácie tepla v miestnosti. Nerozvážny nákup nevyhovujúceho modelu môže spôsobiť nespokojnosť u zákazníka. Optimálny výber dokáže splniť účel správneho rozptýlenia vzduchu po miestnosti. Jednoznačne možno povedať, že takýto ventilátor je veľkým prínosom pre cirkuláciu a prúdenie vzduchu v miestnosti vykurovanej krbovými kachľami, alebo pieckou. Transparentným príkladom cirkulácie vzduchu bez ventilátora a s ventilátorom sú nasledovné obrázky.

 Ventilátor Ecofan je schopný rozptýliť až 250m3 teplého vzduchu za 1 hodinu. Profesionálne poradenstvo a správny výber Vám ponúkame v špecializovaných predajniach pre krby, kachle, komíny a krbové materiály. Viac informácii o termoventilátoroch, cenové relácie a jednotlivé modely nájdete na stránkach importéra pre SR.

Ecofan detail ventilátora.Ecofan detail ventilátora. (Krby TUMA)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?