Termoventilátory ku kachliam - módny hit či účelový pomocník ?

Autor: Miroslav Tuchyňa | 4.1.2018 o 23:01 | (upravené 5.1.2018 o 19:53) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  987x

Termoventilátory, alebo ventilátory bez potreby elektrického zdroja, tak ako iné top výstrelky techniky sa objavili v špecializovaných predajniach krbov pre podporu cirkulácie vzduchu. Sú to hračky, alebo ozajstná efektívna pomoc?

Ecofan - overený model kvalitného ventilátora pre cirkuláciu vzduchu na kanadskej peci Blaze King - Briarwood II.Ecofan - overený model kvalitného ventilátora pre cirkuláciu vzduchu na kanadskej peci Blaze King - Briarwood II. (Krby TUMA)

 

Termoventilátory majú mimoriadnu výhodu, nakoľko nevyžadujú elektrickú prípojku ani žiadnu batériu. Táto vlastnosť im umožňuje umiestnenie na rozohriatej platni pece bez toho aby došlo k poškodeniu elektrickej prípojky či nabíjacej batérie. Napriek tejto vlastnosti termoventilátory sú zariadenia, ktoré sa môžu veľmi ľahko pri nevhodnej manipulácii poškodiť a znefunkčniť. Správny výber vhodného ventilátora vám vysvetlíme a poradíme v špecializovaných predajniach pre krby a kachle.

Efektívnosť samotného ventilátora je podmienená vhodným výberom. Ventilátory sú určené pre rôzne štartovacie teploty a majú tiež svoj tepelný strop. Dôležitá je drsnosť povrchu i bod umiestnenia. Optimalizácia výkonu určuje budúcu efektívnosť cirkulácie tepla v miestnosti. Nerozvážny nákup nevyhovujúceho modelu môže spôsobiť nespokojnosť u zákazníka. Optimálny výber dokáže splniť účel správneho rozptýlenia vzduchu po miestnosti. Jednoznačne možno povedať, že takýto ventilátor je veľkým prínosom pre cirkuláciu a prúdenie vzduchu v miestnosti vykurovanej krbovými kachľami, alebo pieckou. Transparentným príkladom cirkulácie vzduchu bez ventilátora a s ventilátorom sú nasledovné obrázky.

 Ventilátor Ecofan je schopný rozptýliť až 250m3 teplého vzduchu za 1 hodinu. Profesionálne poradenstvo a správny výber Vám ponúkame v špecializovaných predajniach pre krby, kachle, komíny a krbové materiály. Viac informácii o termoventilátoroch, cenové relácie a jednotlivé modely nájdete na stránkach importéra pre SR.

Ecofan detail ventilátora.Ecofan detail ventilátora. (Krby TUMA)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Sudcovia, ktorých spomína Kočnerova Threema. Kto čo spravil?

Súdna rada pozastavila výkon sudkyni Denise Cvikovej na pol roka.

Stĺpček šéfredaktorky

Stačilo krátke prepáčte, naletel som volavke

Krajina má právo na politikov, ktorým môže veriť.


Už ste čítali?